Producenci

Suszarka do włosów - jaką wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Jaką suszarkę do włosów wybrać? To pytanie tylko z pozoru wydaje się proste. Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych urządzeń oferujących sporo interesujących funkcji. Zatem na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie suszarki? Jakie parametry mają w tym przypadku kluczowe znaczenie?

Suszarka do włosów - jaką wybrać dla siebie?

Na początku warto zapoznać się z podstawowymi rodzajami suszarek do włosów. Największą popularnością na rynku cieszą się domowe suszarki, które spotkać można w wielu domach i mieszkaniach. Suszarki turystyczne to urządzenia o mniejszej wadze i kompaktowej formie. Są nieocenione w trakcie podróży, ale mają zazwyczaj dość niską moc. Na końcu warto wspomnieć o suszarkach profesjonalnych przeznaczonych dla najbardziej wymagających użytkowników.

Jaką suszarkę do włosów wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo każdy może mieć inne upodobania i potrzeby. Na pewno spore znaczenie ma moc urządzenia, bo wpływa na jego zastosowanie. Duża moc pozwala na szybkie wysuszenie włosów. Ten parametr wpływa jednak również na ilość zużywanej energii. Standardowe suszarki mają moc od 1000 do 2000 W. Silniejsze są modele profesjonalne. Ważną funkcją jest poza tym regulacja temperatury i prędkości działania suszarki.

Czy warto zdecydować się na zakup suszarki z jonizacją?

Sporym problemem jest zjawisko elektryzowania się włosów podczas ich suszenia. Nie układają się one później zbyt dobrze i prezentują się raczej mało atrakcyjnie. Z pomocą przychodzą suszarki z funkcją jonizacji. To specjalny system uwalniający jony ujemne. Neutralizują one jony dodatnie odpowiedzialne za zjawisko elektryzowania się włosów. Pasma stają się dzięki temu o wiele gładsze.

Kolejną funkcją, o której warto wspomnieć, jest zimny nawiew. Pozwala na lepsze ułożenie fryzury i nadanie jej gładkości. Oferują ją nie tylko sprzęty dla profesjonalistów, ale i sporo suszarek domowych.

Dodatkowe wyposażenie suszarek do włosów

Coraz częściej na rynku spotkać się można z różnego rodzaju dodatkami do suszarek do włosów. Które z nich są rzeczywiście godne uwagi?

Dość dużą popularnością cieszą się suszarki z dyfuzorem. To dość charakterystyczna nakładka z wypustkami różnej wielkości. Pozwalają one na unoszenie włosów u nasady. Dzięki temu zyskują na objętości. Suszarki z dyfuzorem sprawdzają się doskonale w przypadku włosów kręconych.

Inną dodatkową nakładką jest koncentrator z niewielką szczeliną na końcu. Jej zadaniem jest skoncentrowanie strumienia powietrza na wybranym fragmencie włosów. To oznacza bardziej precyzyjny proces suszenia pasm.

Na tym oczywiście nie koniec. Niektóre suszarki do włosów zawierać mogą także specjalne nasadki prostujące czy szczotki ułatwiające modelowanie. Sięgają po nie chętnie przede wszystkim profesjonaliści - fryzjerzy i styliści fryzur. Niektóre urządzenia mogą być także wyposażone w tłumiki hałasu. Niwelują one w dużej mierze hałas emitowany w czasie pracy przez suszarkę do włosów.

Co jeszcze ma znaczenie przy wyborze suszarki do włosów?

Jaką suszarkę do włosów warto wybrać? Co ciekawe, wiele osób bagatelizuje zastosowaną w tym przypadku powłokę. Tymczasem ma ona spore znaczenie. Do wyboru są w zasadzie suszarki z powłokami ceramicznymi i turmalinowymi. W przypadku powłok ceramicznych temperatura rozkłada się równomiernie. Ryzyko uszkodzenia włosów jest minimalne. Z kolei powłoki turmalinowe to źródło naturalnych jonów ujemnych. Neutralizują one jony dodatnie, które tworzą się na powierzchni włosa. To dobre rozwiązanie dla osób, które mają problem z elektryzowaniem się włosów w czasie suszenia.

Poza tym warto zwrócić uwagę na przeznaczone głównie dla profesjonalistów suszarki do włosów z filtrami ochronnymi. Mają one postać gęstej siatki znajdującej się z tyłu urządzenia. Chronią sprzęt przed zanieczyszczeniami różnego rodzaju - włosami, kurzem itd.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl