Sól do kąpieli to kosmetyk o działaniu relaksacyjnym. Kąpiel z jej dodatkiem uspokaja i pozwala odpocząć po całym dniu pracy, a przy okazji koi zmysły przyjemnym zapachem. Trudno się więc dziwić temu, że to produkt obecnie bardzo popularny. Nie jest drogi i nie sprawia problemów w użyciu. Jak zatem używać soli do kąpieli i na jaki preparat warto się zdecydować? Czy warto postawić na sól do stóp? Odpowiadamy na te pytania w dzisiejszym wpisie.
Sól do kąpieli stóp – jak używać tego kosmetyku?
Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak używać soli do kąpieli stóp. Ile trzeba jej wsypać do miski czy wanny? Tak naprawdę precyzja nie jest tutaj najważniejsza, ale warto stosować się do zaleceń ekspertów.
Dokładny sposób użycia danego produktu powinien znajdować się na jego opakowaniu. Zazwyczaj sporo zależy od stężenia minerałów, które dana sól zawiera. Co ciekawe, kąpiel z solą nie może być gorąca. Woda powinna być ciepła. Zalecany czas kąpieli relaksacyjnej to około 15-20 minut. Nie należy się na nią decydować, gdy na skórze znajdują się jakiekolwiek rany. Sól może je bowiem podrażnić. Po zakończonej kąpieli stopy należy delikatnie osuszyć ręcznikiem.
Dlaczego warto stosować sól do kąpieli stóp?
Codzienne pielęgnacja twarzy czy rąk to dla nas norma. Jednak o wiele mniej uwagi na co dzień poświęcamy stopom. Tymczasem to one są po całym dniu spuchnięte i obolałe. Najbardziej na przykre dolegliwości narażone są osoby, które wykonują pracę fizyczną. Kilka lub kilkanaście godzin dziennie na nogach może skończyć się powstawaniem tzw. modzeli lub bolesnych odparzeń. O stopy należy więc w odpowiedni sposób zadbać.
Można sięgnąć po specjalną sól do kąpieli stóp. Jak jej używać? Zazwyczaj wystarczy mieć pod ręką większą miskę z wodą. Dzięki odpowiednim produktom skóra stóp staje się miękka i odświeżona. Znika uczucie zmęczenia.
Jakie właściwości mają sole do kąpieli stóp?
Wszystkie sole do kąpieli stóp działają na skórę odświeżająco. Sprawdzają się doskonale, gdy na stopach zaczynają tworzyć się modzele. Dzięki nim skóra staje się bardziej miękka - łatwiej usunąć z niej łuszczący się naskórek. Takie systematyczne kąpiele zastąpić mogą peeling stóp.
Niektóre produkty są dodatkowo wzbogacane specjalnymi olejkami czy wyciągami ziołowymi. Część soli została stworzona z myślą o stopach ze skłonnością do odparzeń, a inne są dedykowane do stóp, które się nadmiernie pocą. Do wyboru są także sole hipoalergiczne.
Jak sól do kąpieli wpływa na ludzki organizm?
Wiesz już, jak używać soli do kąpieli stóp. Dlaczego jednak warto sięgać po ten kosmetyk? Kąpiel z dodatkiem soli łagodzi bóle mięśniowe i objawy stanów zapalnych. Skutecznie niweluje napięcie mięśni czy sztywność stawów. Pobudza krążenie. Przychodzi z pomocą w walce z różnymi problemami dermatologicznymi, np. trądzikiem, łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry.
Kąpiel stóp z dodatkiem soli jest formą peelingu. Pozwala na złuszczanie naskórka z całego ciała. Wchodzące w skład soli do kąpieli minerały wygładzają i wzmacniają skórę. To świetne przygotowanie do wykonania pedicure.
Na tym jednak nie koniec. Kąpiel z solą jest polecana osobom, które cierpią z powodu pogorszenia nastroju, są zmęczone i żyją w ciągłym stresie. Obecne często w soli do kąpieli olejki eteryczne odprężają i rozluźniają. Dodają energii potrzebnej do działania.
Sól do kąpieli stóp – jak używać jej w prawidłowy sposób?
Mało kto wie, że przed kąpielą z solą warto jest wziąć szybki prysznic. W oczyszczoną skórę o wiele lepiej wchłaniają się bowiem minerały wchodzące w skład produktu. Dodatkowo taka kąpiel jest o wiele przyjemniejsza, bo nie trzeba już pamiętać o dokładnym umyciu całego ciała.
Z ilością soli do kąpieli stóp nie można przesadzać. W celu zrelaksowania się po ciężkim dniu pracy do wanny lub miski z wodą wystarczy wrzucić garść soli. Jeśli dodatkowo ma ona złuszczyć martwy naskórek, można tę ilość nieco zwiększyć. Podstawą przy dawkowaniu powinny być jednak informacje zawarte przez producenta soli do kąpieli na jej opakowaniu.