Maska do włosów - jak stosować, by Twoje włosy były piękne i zdrowe?

Piękne i zdrowe włosy są obecnie marzeniem kobiet i mężczyzn. Do osiągnięcia celu konieczna jest świadoma i systematyczna pielęgnacja: włosy każdego dnia narażone są na czynniki zewnętrzne takie jak m.in. wysokie temperatury, niekorzystne warunki atmosferyczne i noszenie zbyt ciasnych fryzur. Z pomocą przychodzi maska do włosów - jak ją stosować, by pasma były piękne i zdrowe? Wyjaśniamy!

Kiedy sięgnąć po maskę do włosów?

Kiedy warto sięgnąć po maskę do włosów? Komu kosmetyk jest szczególnie potrzebny? Okazuje się, że maska powinna być stosowana przynajmniej raz w tygodniu, zwłaszcza jeśli czujesz, że Twoje włosy przetłuszczają się, łamią bądź są osłabione. Takie preparaty są zalecane osobom, które farbują włosy oraz wykonują stylizacje w wysokich temperaturach (co ważne, mowa tu nie tylko o używaniu np. prostownicy, ale także - suszeniu włosów suszarką). Maski są przeznaczone do włosów cienkich i łamliwych, ale nie tylko. Wzmocnienie, nawilżenie i dbałość o warstwę ochronną przyda się każdemu rodzajowi pasm. 

Jak prawidłowo wybrać maskę do włosów? 

Pierwszy krok do świadomej pielęgnacji włosów to odpowiedni dobór kosmetyków - adekwatnych do potrzeb swoich pasm. Jak zrobić to prawidłowo? Otóż maskę do włosów dobierzesz, kierując się indywidualnymi oczekiwaniami. W naszym sklepie internetowym czekają na Ciebie m.in.:

- maski pielęgnujące, odpowiednie dla włosów zniszczonych zabiegami fryzjerskimi;

- maski do włosów łamliwych i wypadających;

- maski do włosów suchych, zapewniające intensywne nawilżenie;

- preparaty dla klientek chcących uzyskać efekt miękkich i gładkich włosów.

Pamiętaj jednak, że to zaledwie część przygotowanej oferty. Pozostałe propozycje znajdziesz bezpośrednio w kategorii produktowej. Warto poświęcić czas, gdyż odpowiedni dobór kosmetyku to klucz do uzyskania oczekiwanego efektu.

Maska do włosów - jak stosować by uzyskać pełny efekt?

Każda z masek do włosów, jakie proponujemy, zawiera dokładną instrukcję stosowania. Zalecenia mogą różnić się w zależności od producenta lub właściwości danego preparatu. Poniżej znajdziesz uniwersalne zasady, które pomogą Ci prowadzić skuteczną pielęgnację.

  1. Wybierz maskę dostosowaną do potrzeb swoich włosów.
  2. Pamiętaj o regularnym stosowaniu kosmetyku. Nawet najbardziej skuteczny produkt wymaga systematyczności korzystania z niego, co ważne - zgodnie z zaleceniami producenta. 
  3. Pamiętaj, że w większości przypadków maski nakłada się na świeżo umyte, wilgotne włosy. W ten sposób jest możliwe osiągnięcie pożądanego efektu. Wcześniejsze, dokładne oczyszczenie włosów szamponem sprawia, że preparat szybciej się wchłania.
  4. Maskę należy nakładać równomiernie, głównie na końcówki włosów. Właśnie w tym miejscu są one najbardziej podatne na zniszczenie. Do rozprowadzenia maski możesz użyć grzebienia.
  5. Maska potrzebuje czasu. W zależności od sposobu stosowania odczekaj wymagane 5,10 lub 20 minut.
  6. Na końcu skrupulatnie wypłucz włosy ciepłą wodą tak, by nie zostały na nich pozostałości preparatu.

Jak długo wchłania się maska do włosów? Wykorzystaj ten czas na relaks

Większość masek do włosów potrzebuje czasu, aby się wchłonąć - tylko wtedy ich działanie jest pełne. Stosuj się więc do zaleceń producenta. Jeśli maska musi pozostać na włosach min. 30 minut, nie spłukuj jej wcześniej. Zaczekaj, aby preparat mógł się wchłonąć i… skorzystaj z wolnej chwili - tylko dla siebie. Regularna pielęgnacja nie musi być przykrym i nużącym obowiązkiem.

Jakie korzyści zapewnia stosowanie maski?

Możliwości łatwej stylizacji

Po umyciu włosów i nałożeniu na pasma maski, możesz mieć pewność, że staną się one bardziej podatne na stylizacje. Nawilżona i odżywiona struktura włosa o wiele łatwiej poddaje się bowiem zmianom.

Zawsze zdrowe i piękne włosy

Świadoma pielęgnacja i regularne stosowanie masek to klucz do pięknych i zdrowych włosów. Zwłaszcza że są one Twoją wizytówką. Jeśli wiesz, jak stosować maskę do włosów w sposób prawidłowy, zachowasz ich zdrowy wygląd, miękkość i blask. Aby to było możliwe, konieczny jest wybór kosmetyku dostosowanego do konkretnych potrzeb włosa. W naszym sklepie kupisz maski najwyższej jakości, dzięki czemu Twoje włosy będą zawsze piękne i odżywione!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl