Producenci

Jaki szampon po keratynowym prostowaniu odbuduje strukturę włosa?

Marzysz o metamorfozie swojej fryzury? Zamień loki na proste pasma. To zabieg, który wykonuje fryzjer, ale możesz go zrobić także sama w domu. Zanim się na niego zdecydujesz, sprawdź, jaki szampon po keratynowym prostowaniu powinien znaleźć się w twojej łazience.

Jedwabiście gładkie i lśniące włosy

Większość kobiet nie jest zadowolona z włosów, jakie dała im natura. To dlatego tak chętnie eksperymentujemy przy stylizowaniu fryzury. Keratynowe prostowanie włosów to jeden z popularniejszych zabiegów. Niestety, nie każdy włos dobrze zareaguje na takie działanie. To dlatego tak ważna jest wiedza, jaki szampon po keratynowym prostowaniu powinno się wybierać. Istotą zabiegu jest „wbudowanie” w strukturę włosa keratyny. Jest to rodzaj białka, wypełniającego ewentualne ubytki. Proces odbywa się przy zastosowaniu bardzo wysokiej temperatury (nawet do 230 stopni) przez dłuższy czas. Rozgrzana prostownica kilka razy przejeżdża po poszczególnych pasmach.

Odbudowa nie dla każdego

Keratyna dobrze wpływa na kondycję włosów. Jednak jako element zabiegu z użyciem prostownicy jest odradzana osobom o mocno rozjaśnionych, zniszczonych włosach. Masz piękne, ale puszące się, niezdyscyplinowane loki? Dzięki takiej stylizacji przez 2,3 tygodnie możesz się cieszyć zupełnie inną fryzurą. Czy wiedza o tym, jaki szampon po keratynowym prostowaniu jest niezbędna? Tak, ponieważ powinnaś wiedzieć, jak zadbać o kondycję mocno przegrzanych włosów. Fryzjerzy polecają produkty specjalistyczne. W ich składzie nie powinno być soli, alkoholu i silnych detergentów, ponieważ przyspieszają wypłukiwanie się keratyny.

Jakim szamponem myć włosy po keratynowym prostowaniu?

Na pewno nie delikatnym, przeznaczonym dla dzieci. To błąd, który popełnia wiele kobiet. Sięgaj po takie, które mają umiarkowaną ilość keratyniny. Jej nadmiar może skończyć się przeproteinowaniem, czyli włosy zmienią się w nieestetyczny puch. Dopuszczalne w składzie są silikony rozpuszczalne w wodzie. Poznasz je po charakterystycznym PEG na początku. Liczba przy tym znaki pokazuje stopień rozpuszczalności. Każdy produkt poniżej 4 nie rozpuszcza się w wodzie, z kolei powyżej 10 rozpuszcza się bardzo dobrze.

Po zabiegu keratynowego prostowania włosów przez 2,3 dni nie powinnaś ich moczyć. Odradza się także wiązanie ich gumką, bo mogą ulec zniekształceniu. Wszystkie te zasady przestają obowiązywać po pierwszym umyciu włosów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl