Producenci

Jaka prostownica najlepsza do Twoich włosów? Zobacz, co polecają profesjonaliści!

Jednym z niezawodnych narzędzi fryzjerskich jest prostownica do włosów. Jej wszechstronne działanie docenia każdy stylista fryzur, można nią bowiem jednocześnie wygładzić włosy, jak i zrobić piękne loki. Umiejętnie używane akcesorium, wbrew powszechnym obawom, wcale nie zniszczy zbytnio Twoich włosów. Jednak pod warunkiem, że wybierzesz sprzęt dla profesjonalistów. Dlatego sprawdź jaka prostownica najlepsza będzie dla Ciebie!

Niezawodna prostownica do stylizacji fryzur zależna jest od płytek

Wybierając urządzenie, którym zamierzasz układać włosy swoje i swoich klientek, przede wszystkim zwróć uwagę na wysoką jakość płytek. W znakomitej większości tego rodzaju sprzętu stosuje się końcówki ceramiczne. Ich głównym atutem jest tempo i równomierność rozchodzenia się ciepła, co ma ogromne znaczenie przy tworzeniu fryzury. Dzięki temu unikniesz przegrzania fragmentów włosów, co mogłoby prowadzić do uszkodzenia ich struktury.

Nie bez znaczenia jest też wielkość tych płytek, więc jaka prostownica będzie najlepsza dla Ciebie? Im większe płytki, tym dłuższe włosy możesz prostować, a zabieg nie powinien zająć więcej czasu niż kilka minut. Do krótki włosów sprawdzą się mniejsze urządzenia, z mniejszą powierzchnią grzewczą. W profesjonalnym salonie warto mieć je obie, w domu zaś wybierz tę, idealnie dopasowaną do swoich włosów.

Jaka prostownica najlepsza dla Ciebie? Ta z regulacją temperatury

Aby nie uszkodzić swoich włosów i w żadnym wypadku ich nie spalić, należy ostrożnie obchodzić się z prostownicą. Najlepsza dla Ciebie będzie taka z możliwością regulacji temperatury, przynajmniej w minimalnym zakresie. To, jaką powinnaś ustawić zależy bowiem od rodzaju włosów, z jakimi masz do czynienia. Do grubych i mocnych lepsza będzie wyższa, bo nic im nie grozi, a cienkie i delikatne potrzebują niższej temperatury. Dzięki temu nie uszkodzisz włosów, a jedynie precyzyjnie ułożysz.

Prostownica z jonizacją jest jeszcze lepsza

Nowoczesne modele prostownic wyposażone są w jeszcze jedną dodatkową funkcję, czyli jonizację. Oznacza to, że używając takiej łatwiej domkniesz łuski włosów, co w konsekwencji wpływa na ich formę i zdrowie. Są one mniej łamliwe i mają więcej blasku, co jest od razu zauważalne. Jeśli więc zastanawiasz się jaka prostownica będzie najlepsza, wybierz taką, bo dodatkowo zapomnisz o elektryzowaniu się włosów. A to z pewnością ułatwi Ci ich układanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl