Jak zacząć robić paznokcie hybrydowe? Co kupić i jak nakładać hybrydę?

Uważasz, że manicure to najlepsza ozdoba dłoni? Specjaliści od wizerunku mówią o tym od dawna. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się żele i hybrydy. Ich ceny mogą zniechęcać do wizyty u kosmetyczki, więc część pań funduje sobie taki zabieg we własnym domu. Jak zacząć robić paznokcie hybrydowe? O tym dowiesz się z naszego tekstu.

Trwały lakier bez odprysków

Malowanie paznokci tradycyjnymi lakierami to wspomnienie z dzieciństwa większości dziewczynek. Najczęściej lakier był pierwszym kosmetykiem, z jakim młoda dama eksperymentowała. Współcześnie kosmetyki tego typu nie są już tak popularne. Praktyka pokazuje, że nawet dobrej jakości lakier po dwóch, trzech dniach zaczyna odpryskiwać. Dobrą alternatywą jest manicure hybrydowy. Doskonale pokrywa płytkę paznokcia i trzyma się na niej 2,3 tygodnie. Nie chcesz inwestować w wizyty u kosmetyczki dwa razy w miesiącu? Zafunduj sobie równie trwały efekt w domu. Jak zacząć robić paznokcie hybrydowe? Wbrew pozorom nie jest to bardzo trudne ani kosztowne.

Co to jest lakier hybrydowy?

Zastanawiając się, jak zacząć robić paznokcie hybrydowe, poszukaj informacji o tej metodzie. Nowoczesne lakiery hybrydowe to połączenie żelu i lakieru. Po nałożeniu na płytkę paznokcia całość należy utrwalić. Do tego celu stosuje się lampy UV lub LED. Nie musisz czekać, aż lakier wyschnie. Po zastosowaniu lampy manicure jest tak trwały, że nie pojawiają się na nim żadne odciski. Co więcej, możesz od razu moczyć dłonie w wodzie. Lakier hybrydowy utrzymuje kolor przez długi czas. Gdyby nie odrosty, mógłby na płytce pozostać bardzo długo. Hybryda nie ingeruje głęboko w płytkę paznokcia i nie niszczy jej. Pamiętaj, że tego lakieru nie usuniesz zwykłym zmywaczem.

Lśniące, mocne paznokcie

Manicure hybrydowy ma wiele zalet. Poza wyżej wymienionymi warto wspomnieć o utwardzeniu paznokci. Lakier sprawia, że są odporne na łamanie. Dobrze nałożony nie pogrubia paznokcia, jak np. żele. Komfort nakładania hybrydy polega na tym, że lakiery tego typu nie mają tak intensywnego, nieprzyjemnego zapachu. Kolory nie matowieją, co jest częste przy produktach tradycyjnych. Intensywność i piękny połysk będzie się utrzymywał aż do końca. Pomalowaną płytkę łatwo ozdobić. Na konkretny kolor możesz też zastosować efekt ombre, warstwę metaliczną, lub doklejane zdobienia.

Próba generalna u kosmetyczki

Chcesz spróbować swoich sił w hybrydzie? Domowe zabiegi zwykle wykonuje się przede wszystkim sobie. Najprawdopodobniej obserwowałaś już pracę kosmetyczki i znasz poszczególne etapy zabiegu. Wizyta u profesjonalisty to okazja do sprawdzenia, w jakiej kondycji jest twoja płytka paznokcia. Jeśli jej powierzchnia jest tłusta, nawet specjalistyczne preparaty mogą okazać się bezskuteczne. Na takim podłożu hybryda się nie utrzyma. Manicure tego typu to bezpieczny zabieg. Niestety, są osoby, które mają alergię na lakier lub inne preparaty do manicure. Upewnij się, czy nie należysz do tego grona.

Jak zacząć robić paznokcie hybrydowe, czyli zakupy na start

Bez względu na to, czy będziesz nakładać hybrydę tylko sobie, czy też ewentualnym klientkom, zaopatrz się w kilka produktów:

1. Lampa UV lub LED. Lampa Dual Led Max, dostępna w Hurtowni Fryzjerskiej to niewielki wydatek. Utrwala wszystkie rodzaje żeli i lakierów hybrydowych.

2. Baza oraz top, lub produkt 2w1. Dzięki tym produktom lakier dobrze trzyma się płytki. Jest błyszczący i nie ściera się.

3. Kolorowy lakier hybrydowy, najlepiej kilka sztuk.

4. Cleaner do odtłuszczania płytki przed zabiegiem.

5. Waciki bezpyłowe, które nie zostawiają paprochów.

6. Aceton lub specjalny zmywacz do hybryd.

7. Patyczki do usunięcia skórek, pilniczki, bloczek, polerki, czyli klasyczny zestaw do manicure.

Jeśli chcesz wykonywać bardziej zaawansowane zabiegi, zainwestuj także w produkt do przedłużania i modelowania paznokci. Master Gel jest w formie plastycznej masy. Łatwo się go aplikuje, ponieważ nie klei się jak klasyczny żel budujący. Można go usuwać mechanicznie frezarka lub pilnikiem.

Nakładanie hybrydy krok po kroku:

- zmyj stary lakier

- usuń skórki, najlepiej drewnianym patyczkiem,

- nadaj paznokciom odpowiedni kształt przy pomocy pilniczka

- matowienie płytki, w celu wydłużenia trwałości hybrydy

- przemycie paznokci cleanerem do odtłuszczania płytki

- nałożenie cienkiej warstwy bazy i utwardzenie jej

- nałożenie pierwszej warstwy lakieru hybrydowego (utwardzenie lampą)

- nałożenie drugiej cienkiej warstwy koloru i utwardzenie w lampie

- wykonanie ozdoby (opcjonalnie, bo nie każdy lubi efekty specjalne na paznokciach)

Chcesz nakładać hybrydę w domu? Przygotuj miejsce do zabiegu. Do paznokci nie może przyczepić się żaden pyłek lub włos. Przyda się z pewnością dobre oświetlenie, najlepiej w formie lampy punktowej. Nie stosuj zbyt grubej warstwy bazy lub lakieru. Lepiej dołożyć produktu, niż walczyć z jego nadmiarem na płytce paznokcia. Jeśli chcesz uzyskać estetyczny i trwały efekt, kupuj lakiery hybrydowe dobrej marki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl