Jak szybko wysuszyć włosy? Sprawdź praktyczne wskazówki dla każdej długości!

Suszenie włosów to obowiązkowa czynność po każdym ich umyciu. Najlepiej dla Ciebie byłoby, gdyby cały ten proces odbywał się naturalnie i powoli, jednak z pewnością rzadko kiedy masz na to czas. Przed spaniem, aby uniknąć zasypiania z mokrą głową, a rano przed wyjściem z domu, gdy bardzo się spieszysz, trzeba to zrobić w inny sposób. Dziś podpowiemy Ci jak szybko wysuszyć włosy, by ich nie zniszczyć, a pięknie ułożyć.

Jak szybko wysuszyć włosy? Nie tylko suszarką!

Szybkie suszenie włosów to proces, który zależy od długości Twoich włosów. Oczywiście im krótsze, tym wszystko pójdzie sprawniej, jednak długie i gęste włosy nie powinny Cię zniechęcać. Najważniejsze to, aby zaraz po umyciu zawinąć je w chłonny ręcznik, bawełnianą koszulkę lub specjalnie do tego celu uszyty turban. Nadmiar wody wsiąknie w materiał, co znacznie skróci czas potrzebny na suszenie włosów. Pod żadnym pozorem nie pocieraj ich ręcznikiem, bo to je zbyt mocno niszczy, plącząc i łamiąc końcówki. Po pierwszym odciśnięciu warto przez kilka minut pochodzić w świeżym turbanie, co z pewnością maksymalnie zmniejszy ilość wody.

W trakcie całego procesu możesz zużyć nawet trzy ręczniki, jednak ten sposób jest bardzo efektywny. Po zdjęciu ostatniego, Twoje włosy będą już praktycznie suche. Przeczesz je delikatnie palcami i jeśli się nie spieszysz, pozostaw do wyschnięcia. Latem możesz już spokojnie wyjść z domu, bo wystarczy kilka minut, by doschły.

Układanie fryzury i szybkie dosuszanie za pomocą suszarki

Zdajemy sobie sprawę, że szybkie suszenie włosów, po wcześniejszym odsączeniu ich z nadmiaru wody, zajmie dosłownie kilka chwil. Jednak musisz pamiętać, aby nie przepalić włosów, dlatego warto wybrać suszarkę z chłodnym nawiewem. Urządzenia pozwalające na regulację temperatury i mocystrumienia powietrza z pewnością powinny trafić na listę Twoich zainteresowań. Przestarzałe suszarki, bez jakiejkolwiek regulacji, mogą jedynie zniszczyć Twoje włosy. A tego przecież chcemy uniknąć.

Nowoczesne urządzenia mają też odpowiednią budowę, która zapobiega nagrzewaniu się suszarki, co samo w sobie mogłoby być niebezpieczne. Dzięki temu możesz używać jej przez dłuższy czas, co z pewnością docenią profesjonaliści.

Wspomagaj suszenie włosów ochronnymi kosmetykami

Aby zapewnić swoim włosom odpowiednią pielęgnację, stosuj kosmetyki, które ochronią je przed gorącym powietrzem. Zwracaj uwagę na szampony i odżywki, bo ich skład może wspierać lub szkodzić suszeniu włosów. Zaopatrz się też w spray termoochronny, który dodatkowo nada Twojej fryzurze blasku i ułatwi stylizację. Przekonaj się, że z właściwymi produktami suszenie będzie prostsze i szybsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl