Producenci

Jak szybko wysuszyć włosy? Sprawdź praktyczne wskazówki dla każdej długości!

Suszenie włosów to obowiązkowa czynność po każdym ich umyciu. Najlepiej dla Ciebie byłoby, gdyby cały ten proces odbywał się naturalnie i powoli, jednak z pewnością rzadko kiedy masz na to czas. Przed spaniem, aby uniknąć zasypiania z mokrą głową, a rano przed wyjściem z domu, gdy bardzo się spieszysz, trzeba to zrobić w inny sposób. Dziś podpowiemy Ci jak szybko wysuszyć włosy, by ich nie zniszczyć, a pięknie ułożyć.

Jak szybko wysuszyć włosy? Nie tylko suszarką!

Szybkie suszenie włosów to proces, który zależy od długości Twoich włosów. Oczywiście im krótsze, tym wszystko pójdzie sprawniej, jednak długie i gęste włosy nie powinny Cię zniechęcać. Najważniejsze to, aby zaraz po umyciu zawinąć je w chłonny ręcznik, bawełnianą koszulkę lub specjalnie do tego celu uszyty turban. Nadmiar wody wsiąknie w materiał, co znacznie skróci czas potrzebny na suszenie włosów. Pod żadnym pozorem nie pocieraj ich ręcznikiem, bo to je zbyt mocno niszczy, plącząc i łamiąc końcówki. Po pierwszym odciśnięciu warto przez kilka minut pochodzić w świeżym turbanie, co z pewnością maksymalnie zmniejszy ilość wody.

W trakcie całego procesu możesz zużyć nawet trzy ręczniki, jednak ten sposób jest bardzo efektywny. Po zdjęciu ostatniego, Twoje włosy będą już praktycznie suche. Przeczesz je delikatnie palcami i jeśli się nie spieszysz, pozostaw do wyschnięcia. Latem możesz już spokojnie wyjść z domu, bo wystarczy kilka minut, by doschły.

Układanie fryzury i szybkie dosuszanie za pomocą suszarki

Zdajemy sobie sprawę, że szybkie suszenie włosów, po wcześniejszym odsączeniu ich z nadmiaru wody, zajmie dosłownie kilka chwil. Jednak musisz pamiętać, aby nie przepalić włosów, dlatego warto wybrać suszarkę z chłodnym nawiewem. Urządzenia pozwalające na regulację temperatury i mocystrumienia powietrza z pewnością powinny trafić na listę Twoich zainteresowań. Przestarzałe suszarki, bez jakiejkolwiek regulacji, mogą jedynie zniszczyć Twoje włosy. A tego przecież chcemy uniknąć.

Nowoczesne urządzenia mają też odpowiednią budowę, która zapobiega nagrzewaniu się suszarki, co samo w sobie mogłoby być niebezpieczne. Dzięki temu możesz używać jej przez dłuższy czas, co z pewnością docenią profesjonaliści.

Wspomagaj suszenie włosów ochronnymi kosmetykami

Aby zapewnić swoim włosom odpowiednią pielęgnację, stosuj kosmetyki, które ochronią je przed gorącym powietrzem. Zwracaj uwagę na szampony i odżywki, bo ich skład może wspierać lub szkodzić suszeniu włosów. Zaopatrz się też w spray termoochronny, który dodatkowo nada Twojej fryzurze blasku i ułatwi stylizację. Przekonaj się, że z właściwymi produktami suszenie będzie prostsze i szybsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl