Producenci

Jak przygotować stopy na lato? 5 sposobów na pielęgnację paznokci u nóg

Jak odpowiednio pielęgnować paznokcie u nóg? Lato nadchodzi wielkimi krokami i wiele z nas zastanawia się jak odpowiednio przygotować stopy. W okresie jesienno-zimowym, bardzo często rezygnujemy z wizyt u kosmetyczek i nie przykładamy dużej wagi do wyglądu naszych stóp. Uboga pielęgnacja, ograniczona cyrkulacja powietrza, przycinanie paznokci od niechcenia — mogą prowadzić do pogorszenia się stanu naszych paznokci. Najlepiej przykładać uwagę do pedicure w okresie całego roku, wtedy nadejście okresu letniego z pewnością nas nie zaskoczy. Jak więc zadbać o pielęgnację paznokci u nóg?

Staranne i systematyczne obcinanie paznokci

Paznokcie u nóg, są narażone na mniej urazów mechanicznych niż paznokcie u dłoni. Nie należy jednak zapominać o ich regularnym obcinaniu. Obcinanie paznokcie w ostateczności, kiedy zaczynają wyglądać nieestetycznie, może prowadzić do urazów płytki paznokcia. Długie paznokcie u stóp, mogą obijać się i ocierać o wnętrze obuwia, co skutkuje zwiększeniem kruchliwości płytki paznokciowej.

Pielęgnacja paznokci u nóg zaczyna się przed obcinaniem paznokci. Bardzo ważne jest, aby nie skracać paznokci na sucho. Zmiękczone paznokcie, kształtuje się dużo łatwiej. Nie należy jednak przesadzać z namaczaniem.

Jak odpowiednio zadbać o pielęgnację paznokci u nóg? Przygotuj kąpiel dla Twoich stóp:

- warto dodać do niej specjalistycznej soli, aby uzyskane efekty były jeszcze lepsze,

- namaczaj stopy około 5 minut, a następnie osusz je ręcznikiem,

- ukształtuj płytkę, optymalnym kształtem dla paznokcia jest kształt kwadratowy,

- boki paznokci należy delikatnie zaokrąglić, aby nie wrastały w skórę. Najlepiej wykonać to pilniczkiem.

Każda z nas preferuje inny sposób skracania paznokci. Jeżeli decydujesz się na użycie pilniczka, pamiętaj, aby wykonywać krótkie ruchy w jedną stronę. Piłowanie paznokcia w obydwie strony, może skutkować rozwarstwianiem się płytki. Pilniczek, który wybierasz z pewnością, powinien mieć gradacje w przedziale 100-180. Nie uszkodzi to Twojej płytki, jednocześnie nie zajmie zbyt długo. Pamiętaj, żeby skracać paznokcie minimum raz w tygodniu!

Zdrowe stopy to piękne stopy

Choroba, która najczęściej dotyka nasze paznokcie u stóp to grzybica paznokci. Wielu z nas bagatelizuje ją możliwe, że pod nałożonym lakierem nawet jej nie dostrzeżesz. Szybkie rozpoznanie i reakcja, mogą pomóc Ci w krótkim czasie pozbyć się problemów.

Typowymi objawami grzybicy paznokci są przebarwienia. Białe i żółte, są często bagatelizowane, natomiast brązowe i czarne szybciej zwracają Twoją uwagę. Specyficzny, nieprzyjemny zapach, nadwrażliwość na ból, a także nienaturalny kształt płytki — jeżeli którekolwiek z nich dotyka Twoich paznokci, reaguj szybko.

Jak przeciwdziałać grzybicy w trakcie pielęgnacji paznokci stóp?

Istnieje wiele form leczenia grzybicy. Przede wszystkim zastanów się, co mogło ją spowodować. Noszenie ciasnego, nie komfortowego obuwia bądź skarpetek, może być jednym z powodów. Zadbaj o komfort Twojej stopy, aby zwalczyć źródło problemu:

- zrezygnuj również ze stosowania lakierów. Co prawda początkowo może to wyglądać nieestetycznie, ale pomoże Ci szybciej uporać się z problemem,

- możesz stosować lakiery przeznaczone do walki z grzybicą paznokci, one również pomogą z pozbyciem się choroby,

- uważaj na swoje stopy, unikaj aktywności, które mogą uszkodzić płytkę Twojego paznokcia. Zrezygnuj z biegania i długich wymagających spacerów,

- wybieraj komfortowe obuwie, odpuść noszenie butów na obcasie przez jakiś czas.

Jeżeli domowe sposoby nie pomagają i stan twoich paznokci pogarsza się, zdecyduj się na wizytę u lekarza. Nie wstydź się, grzybica paznokci dotyka duży odsetek społeczeństwa, Twoje zdrowie jest najważniejsze.

Pedicure hybrydowy, czyli sposób na pielęgnację paznokci u nóg

Pedicure hybrydowy wykonany dobrze, nie tylko wygląda pięknie, ale również pozwala zabezpieczyć paznokcie przed urazami mechanicznymi. Można wykonać go w salonie kosmetycznym, przy czym warto mieć wiedzę w jego zakresie. Obserwuj, jak wykonuje go Twoja kosmetyczka, gdyż nawet ona może popełniać podstawowe błędy. Decydując się na wykonanie pedicure w domu, powinnaś odpowiednio się przygotować.

Będziesz potrzebować sprzętu. Jeżeli wcześniej wykonywałaś manicure/pedicure hybrydowy w domu, sprawa będzie dużo prostsza. Oczywiście musisz wyposażyć się w następujące produkty:

- lampa UV/LED, absolutny must have przy lakierach hybrydowych,

- pilniczki o różnej gradacji oraz polerki,

- cążki do paznokci lub drewniane patyczki,

- baza, top, primer i lakier hybrydowy w kolorze,

- cleaner i waciki bezpyłowe.

Frezarka to dodatkowy punkt, jeśli jednak masz zamiar wykonywać zabieg częściej, warto ją zakupić.

Pielęgnacja paznokci u nóg jest bardzo ważna, wszystkie czynności wykonuj powoli i dokładnie. Przygotuj stopę, oczyść paznokcie z lakieru oraz przygotuj i ukształtuj płytkę według powyższych wskazówek. Wypoleruj paznokcie za pomocą polerki. Zajmij się skórkami. Najlepszym sposobem jest nałożenie oliwki i odsunięcie ich przy pomocy drewnianego patyczka. Usuwanie skórek za pomocą cążków, może prowadzić do skaleczeń.

Umieść paznokcie w separatorze bądź zastąp go wacikami kosmetycznymi. Ułatwi CI to nakładanie lakieru i docieranie do najdalszych części płytki. Odtłuść płytkę, używając cleanera, bądź zmywacza, warto zaopatrzyć się w waciki bezpyłowe. Nałóż bazę, utwardź ją w lampie. W zależności od rodzaju lampy może zająć to od paru do kilkudziesięciu sekund. Nałóż kolor i ponownie włóż paznokieć do lampy. Wiele kolorów, najlepiej prezentuje się przy nałożeniu dwóch warstw. Nałóż top i również utwardzić go w lampie. Pozostało tylko odtłuszczanie i nałożenie oliwki na skórki. Ciesz się pięknymi i zadbanymi paznokciami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl