Jak pomalować paznokcie we własnym domu?

Niejedna kobieta marzy o idealnie wykonanym manicure. Jednak nie wszystkie z nas mają czas na regularne odwiedzanie salonów kosmetycznych. Są jednak sposoby na to, aby wykonać manicure w warunkach domowych. Jak pomalować paznokcie? O czym trzeba w tym przypadku pamiętać?

Jak pomalować paznokcie? W jakie narzędzia warto się zaopatrzyć?

Odpowiedź na pytanie, jak pomalować paznokcie jest prosta. Należy być starannym i dokładnym. Samodzielne wykonanie manicure nie jest zadaniem łatwym. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kilka pierwszych podejść może zakończyć się porażką, ale praktyka czyni mistrza. Dlatego na samym początku warto zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia, które są niezbędne podczas wykonywania manicure. Podstawą są tutaj pilniczki, cążki i odpowiednie lakiery do paznokci. Dobrze jest też mieć pod ręką preparat do odtłuszczania, bazę, top czy specjalną lampę do utwardzania lakieru.

Malowanie paznokci krok po kroku

Na starcie trzeba upewnić się, że płytka jest czysta. Nie mogą znajdować się na niej np. pozostałości starych lakierów. Wszelkiego rodzaju pozostałości należy usunąć przy pomocy zmywacza do paznokci. Ręce warto też umyć w wodzie z mydłem. Dopiero tak przygotowana powierzchnia w odpowiedni sposób przyjmie kosmetyki. Wykonanie manicure zaczyna się od bazy, której zadaniem jest wygładzenie płytki, wyrównanie jej kolorytu i zniwelowanie różnego typu nierówności. Przy okazji baza sprawia, że lakiery o intensywnej kolorystyce nie odbarwiają płytki. Podczas jej nakładania trzeba dokładnie wypełnić wszystkie ubytki. Wtedy lakier będzie się dobrze trzymać.

Kolejnym krokiem jest właśnie nałożenie na płytkę barwnej powłoki. To ewentualne tło dla wzorów, naklejek itd. Trzeba na tym etapie mocno się skupić. Na środku paznokcia należy umieścić większa koplę lakieru i rozprowadzić ją w dół - do początku palca. Dopiero na końcu pokrywa się lakierem okolice skórek. W ten sposób można uniknąć ich zalania.

Jak pomalować paznokcie we własnym domu?

Zatem jak pomalować paznokcie bez wychodzenia z domu? Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nawet najlepszy poradnik nie zastąpi tutaj sprawnej, wyćwiczonej ręki. Można sobie jednak pracę nieco ułatwić. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się np. manicure hybrydowy. Do jego wykonania potrzebne są specjalne lakiery hybrydowe i lampa utrwalająca UV LED. Dzięki temu można wykonać manicure nie tylko piękny, ale i trwały. Kolor utrzymuje się na paznokciach przez kilka tygodni. To świetne rozwiązania dla kobiet, które nie mają czasu na częste malowanie paznokci.

Jak pomalować paznokcie lakierem hybrydowym? Zacząć trzeba od nałożenia na płytkę bazy, która jest utwardzana w lampie przez minimum 30 sekund. Potem paznokcie maluje się lakierem hybrydowym i ponownie utwardza. Na koniec zastosować jeszcze trzeba specjalny top zabezpieczający płytkę. Nadaje on paznokciom matowe lub połyskujące wykończenie.

Przygotowanie paznokci do malowania

Przed przystąpieniem do malowania paznokci, trzeba je do tego w odpowiedni sposób przygotować. Niestety w przypadku rozdwojonych czy kruchych paznokci każda stylizacja utrzyma się na płytce maksymalnie kilka godzin. Należy więc pamiętać o systematycznej suplementacji witaminami, wapniem, magnezem, cynkiem czy biotyną.

Paznokcie przed malowaniem muszą być spiłowane do równej długości. Przy okazji nadaje się im odpowiedni kształt. Migdałki optycznie wydłużają palce, ale to paznokcie okrągłe uchodzą za najwygodniejsze. Najlepiej sprawdzają się pilniki szklane, bo zamykają łuskę paznokcia.

Od razu należy także usunąć skórki nachodzące na paznokcie. W tym celu można je wcześniej nieco zmiękczyć np. poprzez kąpiel w ciepłej wodzie. Skórki wycina się cążkami, co jednak wymaga nieco wprawy. Dlatego osoby początkujące mogą sięgnąć po prostu po drewniane patyczki. W ten sposób można skutecznie uniknąć przypadkowego skaleczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl