Producenci

Jak naostrzyć nożyczki fryzjerskie? Przydatne wskazówki

Samodzielne strzyżenie w domu jeszcze nigdy nie było tak popularne. Utrudniony dostęp do fryzjerów w czasie pandemii nauczył nas, że pewnie umiejętności warto opanować samemu. Oczywiście nie chodzi o to, że od dziś powinnyśmy zlikwidować zakłady fryzjerskie – zupełnie nie! Warto natomiast mieć pod ręką najbardziej podstawowe sprzęty, konieczne do osiągnięcia schludnej fryzury. Zakup odpowiednich nożyczek to nie wszystko – wymagają one bowiem szczególnej dbałości. Jak naostrzyć nożyczki fryzjerskie? Podpowiadamy amatorom i początkującym fryzjerom – a może i profesjonalista znajdzie tu coś dla siebie?

Dbałość o nożyczki fryzjerskie to podstawa

Tak jak wspominaliśmy, sam zakup nożyczek fryzjerskich to podstawa. To, jak naostrzyć nożyczki fryzjerskie, powinien wiedzieć każdy ich posiadacz. Na początek ogólne rady obowiązkowe dla każdego właściciela profesjonalnego sprzętu. Oto one:

– chroń nożyczki przed upadkiem,

– co dwa/trzy dni użyj do nich kilku kropli oliwy,

– nie tnij nimi papieru ani innego rodzaju materiału,

– używaj nożyczek tylko zgodnie z przeznaczeniem.

Jak naostrzyć nożyczki fryzjerskie? Zrób to prawidłowo

Nie istnieje jedna sprawdzona zasada odnośnie tego, jak naostrzyć nożyczki fryzjerskie. Jest ich znacznie więcej! Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i wybierz najlepszą dla siebie opcję.

– Zaopatrz się w osełkę, a następnie za pomocą klucza do napinania rozdziel ostrza nożyczek na dwie części. Zanurz osełkę w wodzie lub w oleju na całą noc. Przesuwaj pod kątem końcówkę ostrza. Rób to powoli i równomiernie. Zrób 10-15 takich powtórzeń. Po wszystkim wyczyść i wysusz ostrza. Naoliw je i z powrotem połącz.

– Postaw na zakup profesjonalnego narzędzia do ostrzenia nożyczek. Dokładnie zapoznaj się z instrukcją danego sprzętu – czasami dostępna jest ona w formie filmików.

– Nie kieruj się poradnikami dotyczącymi ostrzenia tanich, podstawowych nożyczek. Takie metody mogą być ryzykowne i spowodować niechciane szkody.

– Jeśli nie czujesz się pewnie, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy. Oddanie drogiego sprzętu w ręce profesjonalisty, który wie, jak naostrzyć nożyczki fryzjerskie, będzie na pewno bezpiecznym i pewnym rozwiązaniem.

Pielęgnacja nożyczek fryzjerskich – co jeszcze warto wiedzieć?

Wiedza dotycząca tego, jak naostrzyć nożyczki fryzjerskie, jest bardzo praktyczna, ale na niej się nie kończy. Co jeszcze musisz wiedzieć? Po pierwsze, regularnie czyść nożyczki, po drugie – przechowuj je w sposób ostrożny, najlepiej w specjalnie przeznaczonym do tego etui. Na koniec pamiętaj, żeby prawidłowo dokręcać śrubę. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że sprzęt będzie służył Ci długo, a efekty cięcia będą naprawdę zadowalające.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl