Producenci

Ile trzyma się rozjaśniacz na włosach? Wyjaśniamy!

Zastanawiasz się nad zmianą swojej dotychczasowej fryzury? Marzysz o wspaniałej metamorfozie? Postaw na jasne włosy! Te w kolorze platyny lub złota są marzeniem wielu kobiet. Z tego powodu wiele pań decyduje się na zabieg rozjaśniania włosów. Można wykonać go u profesjonalnego fryzjera lub w domowym zaciszu. Jeżeli zdecydujesz się wykonać ten zabieg w domu, koniecznie musisz pamiętać o kilku zasadach. Warto, żebyś przede wszystkim wiedziała, ile trzyma się rozjaśniacz na włosach. Jak samodzielnie wykonać rozjaśnianie włosów, by zrobić to bezpiecznie i skutecznie? Podpowiadamy!

Rozjaśnianie włosów – zanim zaczniesz

Na rynku dostępne są różne rodzaje rozjaśniaczy do włosów. Efekty, które zostaną uzyskane dzięki tym produktom, mogą znacznie różnić się od siebie. Przed wyborem rozjaśniacza konieczne jest zapoznanie się z różnymi typami produktów i wybór tego, który odpowiada Twoim preferencjom. Dobrze się zastanów, jaki efekt Cię interesuje. Warto, żebyś wiedziała, że głównym zadaniem rozjaśniacza jest przygotowanie włosów do farbowania. Ma on ściągnąć kolor i umożliwić otrzymanie jaśniejszej barwy włosów niż ta wcześniejsza. Najlepsze efekty można uzyskać na włosach naturalnych. Zanim zaczniesz zastanawiać się, jak użyć rozjaśniacza i ile trzymać go na włosach, powinnaś najpierw wykonać próbę uczuleniową. Dzięki niej dowiesz się, czy zabieg ten jest dla Ciebie bezpieczny. Jeżeli nie jesteś uczulona na rozjaśniacz, możesz przejść do działania. W tym celu najlepiej postępuj zgodnie z wszystkimi wytycznymi, które znajdziesz na dołączonej do rozjaśniacza instrukcji. Umożliwi Ci to uzyskanie pożądanego koloru włosów, a także będzie dla Ciebie w pełni bezpieczne.

Ile trzyma się rozjaśniacz na włosach?

Podczas rozjaśniania włosów bardzo ważna jest ilość czasu, przez którą trzyma się rozjaśniacz na włosach. Przede wszystkim konieczne jest zapoznanie się z instrukcją dołączoną do rozjaśniacza, bo to z niej najprawdopodobniej dowiesz się, ile dany produkt potrzebuje czasu, żeby zadziałać. Pamiętaj, żeby nie trzymać go dłużej, niż jest to zalecane! Może to spowodować nieodwracalne zniszczenia włosów, na przykład ich spalenie. Inną negatywną konsekwencją zbyt długiego trzymania rozjaśniacza na włosach jest ich nieestetyczne, żółte zabarwienie.

Rozjaśnianie włosów to bardzo poważny zabieg fryzjerski. Z tego powodu warto na bieżąco sprawdzać jego rezultaty. Dobrym rozwiązaniem jest zmycie rozjaśniacza z jednego pasma włosów po około 30 minutach i ocenienie, czy efekt ten jest dla Ciebie zadowalający. Jeżeli tak, możesz umyć całe włosy. W innym przypadku należy poczekać dodatkowe 10 minut. Pamiętaj, że rozjaśniacza nie powinno się trzymać na włosach dłużej niż 45 minut! Po tym czasie trzeba go koniecznie zmyć.

Jak widzisz, rozjaśnianie włosów w domu może być banalnie proste. Istotne jest tylko, żeby wiedzieć, ile trzymać rozjaśniacz na włosach. W naszym sklepie dostępne są różne rozjaśniacze, dzięki którym uzyskasz wspaniały, jasny kolor fryzury. Są one w pełni bezpieczne i naprawdę łatwe w użyciu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl