Producenci

Ile schnie baza pod lakier hybrydowy? Dlaczego hybryda nie wysycha?

Manicure hybrydowy zyskał wśród kobiet ogromną popularność. Pozwala cieszyć się bowiem pięknymi paznokciami nawet przez kilka tygodni. Trwałość tzw. hybryd to efekt zastosowania nowoczesnej metody utwardzania. Światło z lamp LED lub UV sprawia, że każda warstwa manicure jest mocna. Ile schnie baza pod lakier hybrydowy i sam lakier?

Czy lakier hybrydowy wysycha samodzielnie?

Okazuje się, że lakier hybrydowy nie jest w stanie wyschnąć samodzielnie bez użycia specjalnej lampy. Bywa to uciążliwe, ale wiele kobiet sobie to ceni. Dzięki temu można mieć pełną kontrolę nad wykonywanym manicure.

Czy manicure hybrydowy zawsze jest idealny? Zdarzają się oczywiście problemy. Lakier może się z czasem nieco łuszczyć. Niekiedy na jego powierzchni pojawiają się pęcherzyki. Czy należy w tym przypadku obwiniać o to lakier lub samą lampę? Najważniejsza jest odpowiednia technika oraz stosowanie wysokiej jakości produktów. Przykładem jest seria baz i lakierów hybrydowych Victoria Vynn.

Jak dużo zależy od mocy lampy?

Ile schnie baza pod lakier lub lakier hybrydowy? Sporo zależy od mocy lampy i technologii, w której jest ona wykonana. Lampy LED i UV dobrej jakości powinny mieć moc na poziomie co najmniej 36 W. Wtedy ryzyko niedoświetlenia hybrydy spada niemal do zera.

Ile schnie standardowy lakier hybrydowy? w przypadku lamp UV o mocy 36 W jest dwie minuty. Przy lampach LED o tej samej mocy jest to około 30 sekund. Jeśli okaże się, że hybryda mimo wszystko nie wyschła, być może moc żarówek nieco osłabła.

Czy kolor lakieru hybrydowego ma znaczenie?

Niektóre osoby zaskoczyć może fakt, że sporo zależy od samego koloru lakieru hybrydowego. Poszczególne produkty mogą wymagać nieco innego czasu naświetlania. Biel i czerń cechują się np. mocną pigmentacją i schną dłużej. Dla analogicznego jak wyżej przykładu mogą one potrzebować około 3 minut w lampie UV 36 W i 60 sekund w lampie LED 36W.

Ile schnie baza pod lakier hybrydowy?

Wiadomo już, ile schną kolorowe lakiery hybrydowe. Co jednak z bazą czy topem? Bez tych produktów trudno o wykonanie perfekcyjnego manicure. Odpowiedni czas naświetlenia jest tutaj naprawd ważny. Wynosi około 2-3 minuty w lampach UV i 30-60 sekund w lampach LED.

Jeśli używana jest baza budująca, która umożliwia delikatne przedłużenie paznokci, ale sprawdza się także jako podkład pod lakier hybrydowy, czas jej naświetlania wynosić może w lampach LED aż 90 sekund. Topy schną podobnie, jak standardowe lakiery hybrydowe.

Dlaczego hybryda nie schnie pod lampą?

Co zrobić, gdy lakier hybrydowy nie wysycha pod lampą? Powodem jest często nieodpowiedni czas utwardzania. Jak już wspomniano wyżej, lakiery mocniej napigmentowane często schną nieco dłużej. Czasem potrzebują do tego 2-3 minut. Niekiedy problemem jest także zbyt gruba warstwa produktu. Lakiery aplikuje się naprawdę cienką warstwą. Informują o tym sami producenci.

Zdarza się, że lakier lub baza są dostosowane do lampy LED, a pod ręką jest jedynie lampa UV lub odwrotnie. Warto też sprawdzić, czy lampa ma zamkniętą ściankę tylną. Czasami część światła z niej ucieka, co sprawia, że lakier nie ulega utwardzeniu. Sporo zależy więc od samej lampy.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na sam proces wykonywania manicure hybrydowego. Może się okazać, że pominięty został jakiś istotny element. Przed nałożeniem bazy paznokcie trzeba zmatowić. Należy też pamiętać o tym, że tłusta płytka paznokciowa nie przyjmuje żadnych kosmetyków - nawet tych najwyższej jakości. Dlatego tak duże znaczenie ma użycie specjalnego cleanera.

Bazę powinno się aplikować cienką warstwą. Warto się stosować do czasu utwardzania zalecanego przez producenta. Po wyjęciu paznokci z lampy znowu trzeba je przetrzeć cleanerem. Dopiero potem można nakładać kolor (najlepiej sprawdzają się 2-3 cienkie warstwy). Zwieńczenie jest top coat, który również wymaga zmatowienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl