Producenci

Forma do przedłużania paznokci – podpowiadamy, jak jej używać

Uczysz się stylizacji paznokci? A może chcesz samodzielnie je przedłużyć? Doskonale sprawdzi się budowanie płytki metodą żelową przy użyciu formy. Jak poprawnie i estetycznie to wykonać? Podpowiadamy!

Przygotowanie paznokci do przedłużania na formie

Zależy Ci na tym, aby przedłużanie na formie dało długotrwały efekt? Musisz pamiętać przede wszystkim o odpowiednim przygotowaniu paznokci. Najpierw dokładnie usuń poprzednią stylizację, a następnie należy oczyścić i zmatowić płytkę. Nie zapomnij o skróceniu pilnikiem wolnych brzegów paznokci. Konieczne jest także ich wygładzenie i wyrównanie przy użyciu bloczka polerskiego. Bardzo ważne jest też zmiękczenie, a następnie odsunięcie i ewentualne wycięcie skórek. Na koniec odtłuść paznokcie cleanerem lub primerem.

Przedłużanie paznokci na formie – potrzebne produkty

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że forma do przedłużania paznokci to jeszcze nie wszystko. Zanim przystąpisz do pracy, upewnij się, że nie brakuje Ci niczego, co przyda się w trakcie wykonywania manicure’u. Zakupy możesz zrobić np. w internetowych hurtowniach z kosmetykami. Co jest szczególnie potrzebne? Oprócz szablonów musisz wyposażyć się w wysokiej jakości lampę LED lub UV. Nie zapomnij też o pilnikach, cążkach, bloku polerskim, cleanerze i preparacie do zmiękczania skórek. Jeśli często robisz hybrydy, większość produktów pewnie już posiadasz.

Bardzo ważny jest też wybór żelu do przedłużania i pędzelka do aplikacji. Znaczenie ma także zakup odpowiednich szablonów. Zastanawiasz się, jaka forma do przedłużania paznokci będzie dla Ciebie najlepsza? Możesz wypróbować różne plastikowe tipsy i ocenić, jaki kształt i długość są optymalne. Przygotuj się na wiele prób i błędów, ale zapewniamy, że warto.

Forma do przedłużania paznokci – jak z nią pracować?

Masz już wszystko, co potrzebne do przedłużania paznokci? W takim razie możesz przystąpić do pracy. Jeśli zdecydowałaś się na jednofazowy żel o samopoziomującej się konsystencji, nie musisz używać bazy. Przede wszystkim zadbaj natomiast o to, aby prosto i właściwie nałożyć szablon na płytkę. Jego skrzydełka powinny być równo sklejone, a oś pokrywać się z osią płytki. Zazwyczaj konieczne jest przycięcie formy, aby idealnie dopasować ją do paznokcia. Bardzo ważne jest też to, aby aplikować żel powoli i z dbałością o wysoką precyzję. Zadbaj o odpowiednie ukształtowanie apeksu i krzywej C.

Podczas przedłużania paznokci konieczne jest nałożenie trzech warstw żelu. Najpierw należy stworzyć na wybranej formie cienki szkielet, a następnie go utwardzić. Później możliwe będzie podważenie i zdjęcie formy. Uważaj jednak, aby nie połamać uzyskanej konstrukcji. Druga warstwa musi być już grubsza i dać płytce odpowiedni kształt. Z kole trzecia warstwa stanowi wykończenie. Oczywiście każdy etap kończy utwardzanie UV/LED. Jeśli chcesz dopracować detale, użyj w tym celu stosunkowo cienkiego pędzelka. Żel dobrze rozprowadza się na paznokciach, gdy dłoń przez chwilę jest skierowana wierzchem do dołu. Na koniec nie zapomnij o spiłowaniu płytki do pożądanego kształtu. Kiedy paznokcie będą gotowe, można nałożyć na nie np. lakier hybrydowy.

Co jeszcze warto wiedzieć o przedłużaniu paznokci?

Pamiętaj, że uzyskanie trwałych żelowych paznokci na formie jest możliwe tylko przy użyciu wysokiej jakości lampy UV albo LED. Najlepiej, aby jej moc wynosiła ok. 50 W. Słabe diody albo model o kształcie otwartego mostka może okazać się nieskuteczny. Tymczasem dobrze utwardzone paznokcie powinny utrzymać się nawet przez kilka tygodni. Warto także mieć świadomość tego, że źle naświetlona stylizacja paznokci powoduje niekiedy wystąpienie reakcji alergicznej. Z pewnością wolałabyś tego uniknąć.

Istotne jest również to, że paznokci żelowych nie zdejmiesz tak jak lakieru hybrydowego, mocząc w acetonie. Musisz użyć frezarki do paznokci, ewentualnie pilnika o gradacji 100/180.

Jak widać, przedłużanie paznokci na formie nie jest wcale takie trudne. Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, na pewno sobie poradzisz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl